K Ö Z L E M É N Y

2021.01.21 14:50

Zsigárd Község Önkormányzata a Szlovák Köztársaság Kormányának határozata alapján a COVID-19 terjedésének megfékezése érdekében a helyi Kultúrházban antigén tesztelés céljából mintavételi helyet létesít.

A tesztelés a következő időpontokban valósul meg:

Pénteken:

8:00 tól – 12:00-ig a 65 év felettiek

13:00-tól – 15:00-ig a 15 év feletti diákok, középiskolások, valamint főiskolások és egyetemisták

15:00-től – 17:00-ig azok a dolgozók, akik szombaton és vasárnap nem tudnak részt venni a tesztelésen.

Szombaton:

8:00-tól – 12:00-ig  abc sorrendben az A – CH  vezetéknevűek,

13:00-tól – 17:00-ig  az  I – N  vezetéknevűek érkezzenek.

Vasárnap:

8:00-tól – 13:00-ig az NY –ZS-vel kezdődő vezetéknevűek jöjjenek.

A tesztelésre mindenki hozza magával a személyazonossági és egészségügyi igazolványt.

A tesztelés alól mentesülnek a mozgáskorlátozottak, valamint azok a személyek, akik már átestek a COVID-19 betegségen és 90 napnál nem régebbi orvosi igazolásuk van róla.

A tesztelést csak a fent említett sorrendben végzik a Zsigárdon állandó vagy átmeneti lakhellyel rendelkező személyek számára. A nem helyi lakosok csak szabad kapacitás esetén lesznek letesztelve.

A tesztelés nem kötelező, viszont ajánljuk minden lakosnak.