Obec Žihárec
Obec Žihárec šipka Zsigárd Község
Obec Žihárec
Obec Žihárec Zsigárd Község

A "Zsigárdi óvoda bővítése"

A projekt célja,hogy a Zsigárdi Óvoda a település lakossága számára a mai kor elvárásainak megfelelő színvonalú szolgáltatást nyújtson az óvodás korú gyermekek és családjuk számára. A beruházás a Vágsellyei járásban található Zsigárdon valósul meg.

Az óvoda bővítésével megoldható a zsúfoltság kezelése,valamint a hiányzó helyiségek pl.tornaszoba, foglalkoztató és fejlesztő szoba pótlása, mellyel az óvodai nevelés magasabb színvonalon kerül majd megvalósításra. A férőhelybővítéssel csökken a meglévő csoportszobák terhelése,a bővítés által felvehető lesz valamennyi,a 3.életévét betöltő kisgyermek.

A pályázat fő célja a Zsigárdi magyar tanítási nyelvű óvoda kapacitásbővítése volt, melynek érdekében az óvodai férőhelyszámot terveztük növelni

egy új kétszintes épületszárny építésével. A projekt célja a községben eddig 24 férőhellyel, egy vegyes csoporttal működő óvoda bővítése annak

érdekében, hogy a jelenlegi túlzsúfoltság megszűnjön és még további gyermekek elhelyezése legyen megoldható. Mivel az óvoda az iskola

épületében található és az iskolában sincs több üres osztály vagy helység, mely az óvodának megfelelő méretű helyiségeket biztosítana, ezért az

osztályok és az óvoda méretét csak hozzáépítéssel tudtuk megoldani. A meglévő épületrészhez harmonikusan illeszkedő kétszintes épületbővítés

valósult meg, melynek köszönhetően megvalósult a hiányzó helyiségek pótlása (pl. tornaszoba, foglalkoztató szoba, fejlesztő szoba).

Hozzáadás dátuma: 26. 7. 2022 14:09